Wystawy czasowe

PAPIEROWE INSPIRACJE

CZAS TRWANIA 1 CZERWCA - 30 LIPCA

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju już po raz trzeci prezentuje prace członków zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Czerpalników i Artystów Papieru (IAPMA).

Tegoroczna ekspozycja „Papierowe Inspiracje” przedstawia miniaturowe obiekty artystyczne wykonane z papieru przez artystów z 16 krajów i aż 5 kontynentów! Swoje miniatury zaprezentują również dwie Polki: dr hab. Magdalena Soboń oraz Mirosława Truchta-Nowicka (na zdjęciu Lalka-Rzeźba z papieru jej autorstwa).

Wystawa została przygotowana z okazji jubileuszu 30-lecia powstania IAPMY i ma charakter wędrujący. Pokazywana była już w Niemczech, Francji, Bułgarii, Austrii, a dalsza jej ekspozycja planowana jest we Włoszech, Hiszpanii i na Cyprze. Muzeum Papiernictwa to jedyne miejsce w Polsce, gdzie od początku czerwca do końca lipca prezentowana jest ta papierowa wystawa!

Zapraszamy!

IAPMA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Czerpalników i Artystów Papieru zostało założone w 1986 roku podczas pierwszego Biennale Sztuki Papieru w Muzeum Leopold-Hoesch w Düren/Niemcy. Jest to organizacja skupiająca 450 członków z ponad 40 krajów. Celem Stowarzyszenia jest ułatwienie międzynarodowego przepływu idei artystycznych i dzielenie się informacjami na temat ręcznej produkcji  papieru.

 

DzisiajDzisiaj46
WczorajWczoraj585
Wszystkie od 26.03.2011Wszystkie od 26.03.2011475637

Obiekt przystosowany

dla osób niepełnosprawnych

Newsletter